Web
Analytics

DESTİNASYONLAR

İSTANBUL

Bir bakışta İstanbul

Roma, Bizans ve Osmanlı kültür mirasını modern dünyayla harmanlayan İstanbul, kültürel ve coğrafi olarak Doğu ile Batı’nın kesiştiği noktada yer alıyor. İstanbul, Boğaz kıyısındaki yalıları, Ayasofya ve Topkapı gibi tarihi yapıları ve Haliç kıyısındaki semtleriyle ziyaretçilerini Bizans ve Osmanlı tarihine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Galata, Beyoğlu ve Kadıköy ile renkli ve hareketli kişiliğini gözler önüne sererken eski bir yerleşim olmasına rağmen modern ve genç bir yüze sahip Üsküdar ile geleneğe bağlılığını sürdürüyor.

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER

Kocaeli (115 km)

Tekirdağ (180 km)

Sakarya (154 km)

ORT. KAHVE FİYATI

9 TL

ORT. YEMEK FİYATI

30 TL

TERMİNALLER

ŞUBELER

İZMİR | Balçova

Ata Cad. Fulya Sok. No: 1 Balçova

0232 2593868

İstanbul’da görülmesi gereken yerler

Dolmabahçe Sarayı

Son Osmanlı sarayı olan yapı Boğaz’ın da en önemli mimari varlıklarından. Balyan ailesinin tasarladığı saray birçok yabancı devlet adamı ağırladı. Saray aynı zamanda Atatürk’ün hayatını kaybettiği yer.

Dolmabahçe Sarayı
Bilgi Al

Ayasofya Müzesi

Dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtları arasında yer alan Ayasofya; mimarisi, ihtişamı, büyüklüğü ve işlevselliği yönünden sanat dünyası açısından önemli bir yer teşkil ediyor.

Ayasofya Müzesi
Bilgi Al

Sultanahmet Camii

Tarihi, mimari ve sanatsal açıdan önemli, ferah avlusuyla dikkat çeken cami. Osmanlı’nın altı minareli ilk camisi, olağanüstü çinileri nedeniyle Batılılar tarafından “Mavi Cami” olarak da anılıyor.

Sultanahmet Camii
Bilgi Al

Galata Kulesi

Kuleye çıktığınızda şehrin eşsiz manzarasına hayranlığınız ikiye katlanacak. İstanbul’un simgelerinden biri olan 14. yüzyıl yapısı Galata Kulesi, İstanbul’un en güzel manzaralarından birini sunuyor.

Galata Kulesi
Bilgi Al