DESTİNASYONLAR

ANKARA

Bir bakışta Ankara

Kurtuluş Savaşı’nın ardından Türkiye’nin başkenti olan şehir, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının ulusal harekât merkezi ve savaşın sembolü oldu. Türkiye’nin en büyük kentleri arasında yer alan Ankara, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi gibi eğitim kurumlarıyla, öğrencilerin de en çok tercih ettiği şehirlerden biri. Ankara’da görebileceğiniz en önemli yapılardan biri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün mezarı olan Anıtkabir. Türkiye’nin politik ve kültürel merkezi Ankara ile geç kalmadan tanışmanızı ya da bilmediğiniz yönlerini keşfetmenizi öneririz.

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER

Eskişehir (235 km)

Konya (262 km)

Bolu (213 km)

ORT. KAHVE FİYATI

8 TL

ORT. YEMEK FİYATI

20 TL

TERMİNALLER

ŞUBELER

Görülmesi gereken yerler

Beypazarı

Ankara’nın, tarihi Hititlere kadar uzanan Beypazarı ilçesiyle gezinize devam edebilirsiniz. Bu bölgede eski çağlardan kalma evleri gezebilir, Beypazarı kurusunun tadına bakabilir ve ilçeye özgü gümüş sanatının örneklerini keşfedebilirsiniz.

Beypazarı
Bilgi Al

Anıtkabir

Ankara’ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken ilk yapı Atatürk’ün mezarının bulunduğu Anıtkabir. Şehrin en görkemli tarihi yapılarından biri olan Anıtkabir, Anıttepe’de bulunuyor.

Anıtkabir
Bilgi Al

Ankara Kalesi

Şehrin kültürel varlığına katkıda bulunan bir diğer yapı ise Altındağ ilçesinde yer alan Ankara Kalesi. Ankara manzarasının neredeyse tamamını görebileceğiniz kalenin tarihi MÖ 2. yüzyıla dayanıyor.

Ankara Kalesi
Bilgi Al

Mogan Gölü

Yıl boyunca birçok festivalin düzenlendiği Ankara’da, geziniz sırasında dinlenmek için çok sayıda parktan birini tercih edebilirsiniz. Abdi İpekçi Parkı, Botanik Parkı, Kuğulu Park ve Mogan Parkı’nda şehrin kalabalığından uzaklaşıp sakin saatler geçirebilirsiniz.

Mogan Gölü
Bilgi Al