Bagaj Bilgileri

Bagaj Bilgileri

 

Her yolcunun bagaj taşıma kapasitesi 30 kg’dır. 30 kg üstü bagajlarda ekstra bagaj ücreti alınmaktadır.

Terminallerimize emanet eşya ve bagaj bırakılması Emniyet Müdürlüğü tarafından güvenlik gerekçesiyle yasaklanmış olduğundan dolayı bu tarz eşyaları alamamaktayız.

Değerli Eşya : Yolcularımızın, bagajlarında maddi değeri olan eşya (elektronik eşya, para, altın, mücevher..) taşıması firma sorumluluğunda değildir. Bu tarz eşyaların müşteri tarafından yazılı talebi halinde, taşınıp taşınamayacağına karar verilir. Yazılı beyanda bulunulan bagajların kaybı halinde en fazla bilet fiyatının iki misli ücret ödenir. Yazılı tutanak olmayan taşımalarda talep reddedilmiş sayılır.

Araç içinde de yolcu tarafından unutulan ve kaybolan eşyalardan, firma sorumluluğunda değildir. Yolcu hiçbir hak talep edemez.

Evcil Hayvan: Kara Yolu Taşıma mevzuatına göre, evcil hayvan taşıması, araçların yalnız bagaj bölümünde, kendi özel kafeslerinde, veteriner tarafından uyutularak, yolcu tarafından herhangi bir olumsuz durumdan firma sorumlu değildir yazısıyla taşınabilir. Aksi takdirde bagaj kabul edilemez.

Bisiklet: Otobüslerimizde diğer yolcu bagajlarına ve bisikletinize zarar gelmeyecek biçimde bisiklet taşınabilir. Bisiklet taşıma koşulları aşağıdaki gibidir:

Her otobüste maksimum bir bisiklet taşınabilir. Bisikletinizin ön ve arka tekerlekleri demonte edilmiş bir şekilde bagaja dahil edilebilir. Demonte edilmemiş bisikletler bagaja alınmayacaktır. Bisikletinize zarar gelmesi durumunda firma sorumlu değildir.

Kısıtlamalar:

Her yolcunun bagaj taşıma kapasitesi 30 kg’dır. 30 kg üstü bagajlarda ekstra bagaj ücreti alınmaktadır.

Bisikletli yolcularımızın bagaj kapasitesi 20 kg ile sınırlıdır. Her otobüsün bisiklet taşıma kapasitesi bagaj büyüklüğü ile alakalı olarak 1 bisiklet ile sınırlıdır. Dolu olan seferlerimiz için yolcumuz bir sonraki seferden bisiklet ile yolculuk için koltuk arayabilir.