DESTİNASYONLAR

BODRUM

Bir bakışta Bodrum

Antik çağın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Halikarnas üzerine kurulmuş olan Bodrum, aynı zamanda Kendine özgü mimari yapısı, beyaza boyalı evleri, tarihi ve begonvillerle süslü çehresi ile Türkiye'nin Ege'den dünyaya açılan en önemli tatil cennetlerinden biridir.

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER

Muğla (179 km)

Denizli (39 km)

Aydın (188 km)

ORT. KAHVE FİYATI

12 TL

ORT. YEMEK FİYATI

35 TL

TERMİNALLER

ŞUBELER

Görülmesi gereken yerler

Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi, Bodrum'un merkezinde marinada Bodrum'un en önemli eserlerinden birisi olarak ziyaretçilerini selamlamaktadır. Osmanlılar zamanında kale içindeki kiliseye bir minare ilave ederek cami haline getirilmiş ve ayrıca bir de küçük Türk Hamamı eklenmiştir.

Bodrum Kalesi
Bilgi Al

Antik Tiyatro

Helen döneminden, Halikarnassos'dan kalan ve günümüze uzanan önemli tarihi eserlerden birisidir. 53 sıralı ve 13.000 kişilik kapasiteye sahip olan Antik Tiyatro, Skene, Orkestra ve Kavea olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır.

Antik Tiyatro
Bilgi Al

Yalıkavak

Tepelerde ve sahilde yer alan yel değirmenleri, güzel koyları, kumsalları ve son yılarda acılan turizm tesisleri ile Yalıkavak, günümüzde çok önemli bir turizm beldesine dönüşmüştür

Yalıkavak
Bilgi Al

Orak Adası

Orak adasına kuşbaşı bakıldığında tam bir orak görünümü izleniyor. Adı bu yüzden böyle kalmış. Bodrumun en önemli Mavi Yolculuk güzergâhlarından birisi olarak her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Orak Adası
Bilgi Al