DESTİNASYONLAR

İZMİR

Bir bakışta İzmir

İzmir’i gezmeye başlamadan önce farklı bir yerde olduğunuzu bilmelisiniz. Bu kentte bazı yiyeceklere Türkiye’nin diğer yerlerinden farklı isimler veriliyor. Mesela, simidin adı gevrek, çekirdeğinki ise çiğdem. Güler yüzlü insanları, leziz ot yemekleri ve deniz ürünleriyle, arkeolojik kalıntıları ve davetkâr sahil yerleşimleriyle İzmir keşfedilmesi gereken bir şehir. İsterseniz kurulun bir faytona turlayın kenti, isterseniz atlayın bir vapura körfezde, martılarla yarenlik edin ve bırakın İzmir’in konukseverliği size rehberlik etsin.

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER

Aydın (179 km)

Manisa (39 km)

Balıkesir (188 km)

ORT. KAHVE FİYATI

8 TL

ORT. YEMEK FİYATI

20 TL

TERMİNALLER

ŞUBELER

Görülmesi gereken yerler

Saat Kulesi

Türk filmlerinde İzmir’de geçen sahneler, mutlaka kuleyle açılır. İzmir’in en ünlü buluşma noktası olan Saat Kulesi, neredeyse İzmir’de çekilen tüm hatıra fotoğraflarının olmazsa olmazı.

Saat Kulesi
Bilgi Al

Tarihi Asansör

Kent asansörlerinin dünyada bulunan en önemli örneklerinden biri. Aralarında 155 basamak bulunan iki cadde arasında zahmetsiz bir ulaşım sağlayan kulede iki farklı asansör çalışıyor.

Tarihi Asansör
Bilgi Al

Hisar Camisi

Kemeraltı Çarşısı’na hâkim konumuyla kentin önemli camilerinden Kızlarağası Hanı’nın hemen bitişiğindeki Hisar Camisi adını, bir zamanlar yakınında bulunan kale kalıntısından almış.

Hisar Camisi
Bilgi Al

Efes

Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Artemis Tapınağı’na ev sahipliği yapıyor. Selçuk, Efes antik kenti, Meryem Ana Evi ve adının çağrıştırdığı tüm güzellikleri barındıran Şirince Köyü ile bir cennet.