DESTİNASYONLAR

KUŞADASI

Bir bakışta Kuşadası

Aydın’a 71 km uzaklıkta bulunan kentin sınırları, Kuşadası körfezinin doğu ve güneydoğusundaki kıyı ovasıyla, gerisinde kalan alçak yaylayı kaplar. Doğusu ve güneyi dağlarla çevrilidir. Adını önündeki Güvercin Adası’ndan alan ilçe, turizm açısından Türkiye’nin önemli ve gelişmiş merkezlerinden birisidir. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde Dilek yarımadası ile sınırlanan Kuşadası; Efes, Meryemana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır. Yat limanı, çok sayıda plaj, otel, motel, kamping, tatil köyü ve eğlence yerleriyle, özellikle yaz aylarında çok canlı ve renkli bir yaşantı sergiler.

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER

Aydın (71 km)

İzmir (90 km)

Bodrum (157 km)

ORT. KAHVE FİYATI

8 TL

ORT. YEMEK FİYATI

20 TL

TERMİNALLER

ŞUBELER

Görülmesi gereken yerler

Dilek Yarımadası Milli Parkı

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı; dünyada bir örneği daha olmayan, bir yandan Akdeniz’den Kafkasya’ya kadar kıyılarda yayılım gösteren neredeyse tüm bitkilerin doğal olarak bir arada görüldüğü tarihi ve kültürel zenginliklere sahip bir doğa harikasıdır.

Dilek Yarımadası Milli Parkı
Bilgi Al

Uzun Plaj

Sahil boyunca uzanan pansiyonlar, oteller, restoranlar ve kafeler mevcuttur. Şezlong, şemsiye, duş, tuvalet gibi hizmetlerin de bulunduğu Uzun Plaj’ın denizi oldukça berrak ve temizdir. Bu sessiz plajda güneşlenmenin yanı sıra deniz kayağı, parasailing ve jet ski gibi su sporlarını da yapabilirsiniz…

Uzun Plaj
Bilgi Al

Zeus Mağarası

Mitolojiden izler taşıyan Zeus Mağarası’nın girişinde, Zeus’un yüzünü görür gibi olursunuz. Denizden gelen tuzlu suyun ve dağdan gelen tatlı suyun karışımıyla maden suyu oluşmuştur.

Zeus Mağarası
Bilgi Al